Фрапе од банана – леден десерт

Фрапе од банана – леден десерт

Леден десерт во чаша.

Состојки:

  • 2 банани
  • 2 дл млеко
  • 2 топки сладолед од чоколадо
  • 4 лажици разматена слатка павлака
  • 2 лажици мелени бисквити
  • чоколадни трошки

Начин на подготовка:

  1. Изгмечете ги бананите, додајте млеко и останати состојки и измешајте.
  2. Во високи чаши ставете мраз, па ставете го фрапето.
  3. Украсете со слатка павлака и чоколадни трошки.

 

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text