Земете мрвици и декорирајте најубави велигденски јајца – За шарен и среќен Велигден

Земете мрвици и декорирајте најубави велигденски јајца – За шарен и среќен Велигден

Ако сакате лесни и брзи Велигденски јајца, се што ви требаат се шарени мрвици,
Варените јајца премачкајте ги со малку лепак или белка за јајца, и извалкајте го во сад со шеррени мрвици.
Тие ќе се залепат на белката или лепакот и ќе бидат совршени и шарени.
Уживајте во празниците со шарена Велигденска кошница.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории