Деликатесен омлет со авокадо и чили

Деликатесен омлет со авокадо и чили

Направете вкусен омлет со авокадо.

Состојки:

 • 2 јајца
 • 1/2 авокадо
 • прстофат чили
 • 1 сечен млад лук
 • 1 лажица маргарин
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се матат јајца со бибер и сол.
 2. Се додава сечен млад лук и се меша.
 3. Се топи маргаринот во тава, се ставаат јајцата.
 4. Се ставаат горе коцки авокадо и чили.
 5. Се пече омлетот.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории