Портокалот кој тешко се лупи средете го за секунда – Има еден трик

Портокалот кој тешко се лупи средете го за секунда – Има еден трик

Портокалите се здраво овоје богато витамин Ц, помагаат за да се избориме со разни вируси и инфекции и секако да имаме силен имунитет.
Ако тешко се лупат портокалите, има мал трик.
Ставете ги кратко во врела вода, само неколку секунди.
Вака кората ќе се лупи полесно.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории