Ако ставивте многу оцет во преливот за салата – Спасете го со еден трик

Ако ставивте многу оцет во преливот за салата – Спасете го со еден трик

Ако правевте прелив за салата и ставивте многу оцет, ќе го спасите со мал трик.
Ставете парче леб со преливот, кој ќе го впие оцетот.
Така сосот повторно ќе биде вкусен и нема да биде многу кисел.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории