Утринско смути – Дава енергија и витамини за цел ден

Утринско смути – Дава енергија и витамини за цел ден

Утринско смути со лимон и банана, кое пука од здравје.
Ви требаат шолја бадемово млеко кое има многу повеќе белковини од обичното, како и незаситени масти, здраво е и има калиум, и витамин Б, позитивно делува на коските и на срцето и црниот дроб, како и сок од 1/2 лимон кој помага за имунтет и борба со вируси со витаминот Ц во себе.
Ви требаат и 2 банани богати минерали и влакна кои даваат енергија, лажица мед за да заблаќите(опционо) и малку ванила (опционо).
Се меша во блендер шолја бадемово млеко со сок од лимон, излупените банани и мед и ванила по избор.
Се пие наутро.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ