Колач со бисквити, чоколадо и кокос – Совршен спој за малку пари

Колач со бисквити, чоколадо и кокос – Совршен спој за малку пари

Направете вкусен колач со кокос.

Состојки:

  • 250 гр. кокос
  • 250 гр. бисквити
  • 125 гр. маргарин (+50 за прелив)
  • 5 штангли црно чоколадо
  • 250 гр. шеќер во прав

Подготовка:

  1. Се топат на оган малку вода со шеќер и маргарин, се става кокос и мелени бисквити.
  2. Се прави облик во тепсија и се рамни.
  3. Се прелива потоа со глазура од 50 грама маргарин растопен со чоколадо.
  4. Горе наросете кокос.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ