Печен колач со пудинг од ванила

Печен колач со пудинг од ванила

Лесно, брзо и евтино направете вкусен колач од ванила и меки пишкоти.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 8 лажици шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 15 лажици млеко
  • 10 лажици масло
  • 15 лажици брашно
  • 1 прашок за печиво
  • 700 мл млеко
  • 2 пудинга од ванила
  • 5 лажици шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка