Ќофтиња од риба во грав: Совршен посен ручек

Ќофтиња од риба во грав: Совршен посен ручек

Фантастичен посен ручек.

Состојки:

 • 1 кг филети ослич
 • 300 гр варени компири
 • 50 гр брашно
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • праз
 • презла

Начин на подготовка:

 1. Згответе риба и компир. Зготвениот компир изгмечете го, па соединете со рибата и сомелете.

   

 2. Потоа додајте брашно, бибер и сол. Измешајте ги и останатите состојки. Обликувајте ќофтиња и печете ги на масло.

   

 3. Згответе грав и додајте ги ќофтињата.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text