Го убива лошиот здив за 20 секунди – Намирница од кујната која многу помага

Го убива лошиот здив за 20 секунди – Намирница од кујната која многу помага

Краставицата е многу корисен и здрав зеленчук, со многу витамини и минерали кој помага за многу проблеми, од ослободување од токсини, слободни радикали, до чување на кожата здрава и сјајна, слабеење и опоравување при силна главоболка.
Сепак, малкумина знаат дека таа го одржува и здивот свеж.
Земете круг краставица ставете го на непцето и држете 20 секунди.
Дури и да сте имале лош здив, веднаш ќе се неутрализира.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ