Ќе заштедите време и нерви – Најлесниот начин да се излупи ананас

Ќе заштедите време и нерви – Најлесниот начин да се излупи ананас

Ананасот е многу вкусно и здраво овошје, совршено да се јаде и свежо, и во салати, смути и сокови.
Ананасот ќе се излупи лесно ако се исече на круови, кои ќе се лупшат посебно еден по еден.
Така ќе си заштедите време и енергија и ќе нема мака и нервози, со оглед на тоа колку тврда кора има ананасот. 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка