Ако главата ви пука и сте мамурни – Изедете само еден зеленчук и ќе бидете како нови

Ако главата ви пука и сте мамурни – Изедете само еден зеленчук и ќе бидете како нови

Ако имате силна главоболка или пак сте мамурни, може да си помогнете со вкусен и здрав зеленчук – краставица.
Земете неколку кругови краставица и изедете ги.
Како помага краставицата? – Богата е со шеќер, витамини Б и електролити, па надополнува се што телото изгубило.
Главоболката ќе ја нема, а мамуркалот ќе престане да ве мачи.Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка