Го опоравува телото по инфективни болести – Кисело смути полно витамини Ц и А

Го опоравува телото по инфективни болести – Кисело смути полно витамини Ц и А

Направете смути со моркови и лимон, богато витамини А и Ц кои помагаат да сме здрави, со имунитет и кожата да ни изгледа сјајно.
Се лупат пет моркови и се блендираат заедно со сок од еден лимон.
Ова се пие наутро, за поголем ефект.
Важно е да се напомене дека помага да се опорави телото по инфективни болести. 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка