Ги брка и мравките и бубашвабите – Нема да видите ниту една, ви треба само еден зеленчук

Ги брка и мравките и бубашвабите – Нема да видите ниту една, ви треба само еден зеленчук

Ако имате проблем со инсекти дома, односно со мравките и бубашвабите кои тешко може да ги избркаме од нашиот дом, решението е во кујната.
Земете кора од краставица и намерсто да ја фрлите како што бообичаено правите, оставете ја на местото од каде мравките излегуваат и нашле пат до вашиот стан или куќа.
Исто така, оставете ја и на местото од каде ви излегуваат бубашваби и тие ќе бегаат.Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка