Баунти ролат со едноставни состојки

Баунти ролат со едноставни состојки

Направете вкусен баунти ролат со кокос.

Состојки:

 • 200 гр. бисквити
 • 60 гр. шеќер
 • 2 лажици какао
 • 100 мл. вода
 • 80 гр. маргарин
 • 60 гр. шеќер во прав
 • 80 гр кокос

Подготовка:

 1. Се мелат бисквитите со блендер, се става шеќер во врела вода и се раствара, се ставаат и бисквитите и какао во прав.
 2. Се меша заедно се.
 3. Се мати маргарин со шеќер во прав, се става кокос.
 4. Се става во калап фолија и врз неа смесата со бисквити, се рамни со друго парче фолија и се става слојот со кокос.
 5. Се прави ролат со помош на фолијата и се лади.
 6. Декорирајте по желба со кокос.

Готви со љубов 🙂

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка