Лосос во чили сос

Лосос во чили сос

Направете вкусен и здрав оброк со лосос и чили сос.

Состојки:

  • 4 филети лосос
  • 180 гр. чили сос
  • 50 гр. млад лук

Подготовка:

  1. Се загрева рерна на 200 степени.
  2. Се става хартија на плех за печење.
  3. Се сече ситно младиот лук.
  4. Се ставаат филетите во чинија, им се додава чили и лукот.
  5. Се ставаат на плехот и се става остатокот од сосот врз нив.
  6. Се печат 15 минути.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ