Rear view of a young man holding his back in pain, isolated on white background, monochrome photo with red as a symbol for the hardening

За реума и силни болки – Направете домашен природен лек

Компирот е вкусна и здрава намирница која многу помага.
Ако патите од реума и болки во коски и мускули, ќе ви помогне токму компирот.
Ако сиров изрендан компир прелиете со врела вода, па таа мешавина се додаде во топла вода, добивате купка за сите проблеми со реума.
Уживајте во топлата купка која ја прави кожата мека.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ