Храна за штитната жлезда – Вака ќе спречите да имате проблеми

Храна за штитната жлезда – Вака ќе спречите да имате проблеми

Кога штитната жлезда добро функционира, немаме ограничувања во исхраната.
За да немате проблеми треба да пиете често млеко и јогурт, кои помагаат за нејзиното здравје и правилна работа.
Треба да јадете и храна со протеини како месо, јајца и риба.
Консумирајте и павлака, маргарин, маслиново масло и мајонез.
Не заборавајте и на сувото овошје.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ