Брзи топли сендвичи од рерна за доручек или вечера

Брзи топли сендвичи од рерна за доручек или вечера

Готови за неколку минути!

Состојки:

 • 3 кисели краставички
 • 50 гр свински врат или печеница
 • 60 гр кашкавал
 • 60 гр мајонез
 • 60 мл кисела павлака Пекабела
 • 2 гр лук во прав
 • 1 јајце
 • 8 парчиња леб
 • шери домати

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте краставички ситно, исечкајте свински врат или печеница. Изрендајте кашкавал. Измешајте сѐ.

   

 2. Додајте мајонез и павлака. Посолете и додајте лук во прав.

   

 3. Намачкајте го секое парче леб. Ставете во рерна и печете 20 минути на 200 степени.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка