Брз рецепт за торта која не се пече

Брз рецепт за торта која не се пече

Кремаста и лесна торта, брза подготовка.

Состојки:

  • 30 парчиња кекси
  • 700 мл млеко
  • 100 гр прашок за пудинг со вкус на ванила
  • 70 гр шеќер
  • 100 гр брашно од лешник
  • 400 мл слатка павлака
  • 200 мл кисела павлака
  • 100 гр сечкани ореви

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка