Посни проја мафини готови за миг

Посни проја мафини готови за миг

Без млеко и јајца, посен рецепт за проја мафини.

Состојки:

  • 3 шолји вода
  • 1 шолја масло
  • 3 шолји бело брашно
  • 3 шолји пченкарно брашно
  • 2 лажички сол
  • 1 прашок за печиво
  • 100 гр спанаќ
  • 4 лажици ајвар
  • 1 шолја маслинки
  • семки по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка