Брза и едноставна торта со биксвити и крем банани

Брза и едноставна торта со биксвити и крем банани

Направете вкусна торта со крем банани.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 25 крем банани
  • 200 мл. кисела павлака
  • 200 мл. слатка павлака
  • 200 гр. шеќер во прав
  • шлаг

Подготовка:

  1. Се става кисела и слатка павлака во сад и се матат со миксер, со шеќерот во прав.
  2. Се ставаат во смесата дробени бисквити и ситнети крем банани, па се меша со лажица.
  3. Се става смесата во калап и се рамни.
  4. Се украсува со шлаг.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб