Евтин оброк за цело семејство – Туна салата со кикиритки

Евтин оброк за цело семејство – Туна салата со кикиритки

Вкусна и лесна салата со кикиритки и туна, за малку пари.

Состојки:

  • 10 листа зелена салата
  • 1 конзерва туна (160 гр)
  • 100 гр. печени кикиритки
  • 1 морков
  • сол, масло и бибер

Се мие зелената салата и се сече, се става во сад со лупен и рендан морков, туна, печени кикиритки, масло и зачини.
Се меша и служи.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории