Трик за лесно сечење магдонос – Внесете здравје во чинијата

Трик за лесно сечење магдонос – Внесете здравје во чинијата

Магдоносот е многу корисен и здрав за телото.
Зелениот зеленчук се бори со вируси и инфекции во телото, а за него има важно правило.
Со оглед на тоа дека лепи додека се сече, за ова има мал трик.
Секогаш ставете го малку во вода, па потоа сечете го, нема да лепи и полесно ќе се исече.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории