Правило за вкусна запршка – Ручекот ќе има супер вкус и арома

Правило за вкусна запршка – Ручекот ќе има супер вкус и арома

Црвениот пипер има супер вкус и дава арома на многу ручеци и чорби, па со него стануваат три пати повкусни.
Секогаш црвениопт пипер ставајте го во брашното, откако тоа убаво ќе се запржи.
Така вкусот на запршката ќе биде совршен.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории