Макарони со кикирики – брз и вкусен оброк

Макарони со кикирики – брз и вкусен оброк

Брз и вкусен оброк кој често ќе го правите.

Состојки:

  • 300 гр варени макарони
  • 150 гр крупно мелени кикирики
  • 1 млад кромид, сечкан
  • 200 гр шунка, сечкана
  • 1 павлака
  • 3 јајца
  • рендан кашкавал
  • сусам
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа