Јогурт – Вистински пријател на телото

Јогурт – Вистински пријател на телото

Јогуртот е вкусен и многу здрав – вистинки пријател на телото.
Од него се прават многу пробиотски напитоци, јогуртот помага за стомакот, за правилно варење на храната.
Некои видиво јогурт имаат и витамини, омега три масни киселини, и фитостероли.
Јогуртот помага и за цревната флора, помага за добар имунитет, и ослободување од стрес.
Помага и за слабеење.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории