Домашна смеса за оток – Ја намалува и болката

Домашна смеса за оток – Ја намалува и болката

Ако имате оток, помага една намирница од кујната.
Се прави облога од сиров компир кој се ренда и се прави од него каша.
Вториот ден ставете облога од све изгмечен компир со листови кељ.
Помага да се намали и отокот и болката.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории