Бисквит колачиња за 15 минути – Ви требаат само 4 состојки

Бисквит колачиња за 15 минути – Ви требаат само 4 состојки

Направете вкусни бисквит колачи.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 250 гр. шеќер
  • 250 гр. брашно
  • 30 гр. бадеми мелени во блендер

Подготовка:

  1. Се матат јајца со шеќер.
  2. Се додаваат блендираните бадеми, па се мати пак.
  3. Се става и просејано брашно и се меша.
  4. Се загрева рерна на 190 степени, се вадат колачиња со лажица и се печат 15 минути.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории