Рибино масло – Колку му помага на телото?

Рибино масло – Колку му помага на телото?

Рибиното масло е многу здраво, помага за бројни проблеми.
Помага со своиме омега три масни киселини кои се многу важни за телото, да се чува здравјето на срцето и цел кардиоваскуларен систем.
Помага за коските и нивното зајакнување, како и за поголема отпорност на телото.
Топи сало и килограми и ја чува и кожата сјајна и здрава.

 

Повеќе на Готви.мк:

Салата со маслинки и кубети

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула