Домашен компот – Крие витамин најздрав за телото

Домашен компот – Крие витамин најздрав за телото

Домашно направениот компот е мног добар за здравјето.
Секако е подобра опција од оној во маркет, а има во себе многу хранливи материи.
Има витамин Ц, неопходен за имунитетот, а особено го има кај компотот од шипка, која изобилува со витамин Ц.
Витаминот Ц е секако најголем заштитник на телото од грип и настинка.
На домапните компоти не им се додава боја и со тоа се многу поздрави.7

 

Повеќе на Готви.мк:

Салата со маслинки и кубети

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула