Чипкаста гибаница: Мека, воздушеста и вкусна пита

Чипкаста гибаница: Мека, воздушеста и вкусна пита

Гибаница мека како пена, често ќе ја правите!

Состојки:

  • 1 пакување готови кори
  • 200-300 гр сирење
  • 4-5 лажици павлака
  • 100 гр кашкавал

Состојки за прелив:

  • 4 јајца
  • 350 мл кисела вода
  • 6 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

https://youtu.be/1UxiGgs8qxs

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула