Екстра брз десерт: Брауни колач за 20 минути

Екстра брз десерт: Брауни колач за 20 минути

Фантастичен колач, екстра брз десерт.

Состојки:

  • 100 гр овесни снегулки
  • 50 гр какао
  • 100 гр мед
  • 125 гр путер од кикирики
  • 2 банани
  • 2 големи јајца
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 1/8 лажичка сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте да добиете густа и глатка смеса. Смесата ставете ја во плех на кој сте ставиле хартија за печење и печете го колачот околу 20 минути на 180 степени. Кога колачот ќе се излади исечкајте го на коцки.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула