Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Брзо и лесно до совршени Велигденски јајца.

Состојки:

  • прехранбена боја
  • алкохолен оцет
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Сварените јајца изладете ги. Пропрскајте ги со алкохолен оцет и посипете со прехранбена боја. Комбинирајте повеќе бои по ваш избор.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

https://youtu.be/P1HOmZPFoU0

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула