Вкусен ручек: Пилешко со зеленчук и печурки

Вкусен ручек: Пилешко со зеленчук и печурки

Вкусен ручек од евтини намирници.

Состојки:

 • 200 гр пилешко бело месо
 • 200 гр шампињони
 • 100 гр брокула
 • 1/2 свежа или замрзната пиперка
 • 3 струка млад кромид
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Пилешкото динстајте го на кромид, а потоа додајте исечкани шампињони. Додајте исечкани пиперки на стапчиња.

   

 2. Обварената брокула додајте ја во јадењето. Преку јадењето исечкајте кругови перки од млад кромид.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула