Зачин за помнење и концентрација – Го развива мозокот а спречува и големи болки

Зачин за помнење и концентрација – Го развива мозокот а спречува и големи болки

Рузмаринот е вкусен и ароматичен зачин кој многу помага за мозокот, за помнње и концентрација.

Совршен е пред испит, презентација, или ако работите работа во која треба многу да помните.Старите Грци го нарекувале прекрасен цвет, а рузмаринот е познат по многу лековити својства.Помага за сите тегоби со стомакот, за лесно празнење, за да се ослободите од надуеноста.

Го јакне целото тело, добар е за болки во коски и мускули, врат, и помага косата да расте брзо.

Користете го често во разни јадења, во кои дава супер арома.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?