Подобро од пилешко со кари: Пилешко во бел кремав сос

Подобро од пилешко со кари: Пилешко во бел кремав сос

Направете вкусно пилешко месо со бел сос.

Состојки:

  • 2 парчиња пилешко месо
  • 1 лажица масло
  • 300 мл. млеко
  • 3 лажици брашно
  • вегета

Подготовка:

  1. Се пржи месото од сите страни на тава со масло.
  2. Се разматува брашно со малку млеко и се загрева во остатокот млеко, се става вегета и се крчка на оган.
  3. Се става месото во сосот и се служи.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки