Нема да ви пукне ниедно јајце за Велигден – Оваа година вапцајте јајца без мака

Нема да ви пукне ниедно јајце за Велигден – Оваа година вапцајте јајца без мака

Кога вариме јајца, често се случува некое од јајцата да распука.
За да немате распукани јајца следниот пат кога ќе варите, употребете мал, а моќен трик.
Ставете малку оцет во водата која зоврива.
Доволно е да ставите лажица до две оцет и нема да распука ниедно јајце.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки