Леден десерт во чаша со банани и чоколадо

Леден десерт во чаша со банани и чоколадо

Направете десерт од банани и чоколадо.

Состојки:

  • 1 банана
  • 250 мл. млеко
  • 30 мл. јогурт
  • 1 лажица чоколадо растопено

Се меша се во блендер, лупена банана со млеко и јогурт и чоколадото.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки