Исчистете ги и тврдокорните дамки кои стојат со месеци на скарата – Решението е во кујната

Исчистете ги и тврдокорните дамки кои стојат со месеци на скарата – Решението е во кујната

Ако скарата не сте ја употребиле долго време, а на неа има тврдокорни масни дамки од медо, помага намирница која сите ја фрламе.
Имено, се што ви треба е да го земете талогот од кафето, откако ќе уживајте во шолја.
Ставете го на сунѓер или ткаенина и тријте, а дамките ќе се исчистат.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?