Медитерански ручек – Брз и лесен, вкусен и топол и ладен

Медитерански ручек – Брз и лесен, вкусен и топол и ладен

Направете вкусно медитеранско јадење.

Состојки:

 • 500 гр. тиквички
 • 2 домати
 • 1/2 главици кромид
 • 1 чешне лук
 • 2 лажици маслиново масло
 • 1 лажиче шеќер
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се пржи на масло сечениот кромид, се ставаат сечени тиквички и сечен и лупен домат.
 2. Се ставаат зачини, шеќер и ситнет лук.
 3. Се става капак и се крчка јадењето на тивок оган, додека не омекне зеленчукот.
 4. Се јаде и топло и ладно.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?