Малите црни точки од носот ќе ги снема – Решението е во кујна

Малите црни точки од носот ќе ги снема – Решението е во кујна

Ако сакате да ги отстраните здодевните митесери на носот, кои се црни точки кои не изгледаат воопшто убаво, има решение во кујната.
Направете смеса во чаша, од четвртина сода бикарбона, четвртина паста за заби и половина нека биде вода.
Ставете ја пастата на ткаенина, или чиста, неупотребена четка за заби, тријте го подрачјето на носот по неколку секунди три дена.
По секое триење исплакнете.Митесерите ќе ги снема и нема да се создаваат толку често повеќе.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?