Ако рерната многу ви мириса – Лошиот мирис ќе го снема и домот прекрасно ќе замириса

Ако рерната многу ви мириса – Лошиот мирис ќе го снема и домот прекрасно ќе замириса

Ако сакате да ја исчистите рерната од мирисот на нешто што сте готвеле со силна арома, има решение.
Ставете на плех два сечени лимони и печете ги цел час на 110 степени.
За ефектот да биде поголем оставете ја вратата од рерната подотворена.
Ќе го снема тешкиот и лош мирис и плус домот ќе ви мириса свежо.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?