Освежување полно витамини: Салата со авокадо, домати и сирење

Освежување полно витамини: Салата со авокадо, домати и сирење

Направете вкусна салата со авокадо и сирење.

Состојки:

 • 5-6 листа зелена салата
 • 1 домт
 • 2 парчиња сланина
 • 30 гр. сирење
 • 1/4 авокадо
 • сол, масло и оцет

Подготовка:

 1. Се мие и сече зелената салата па се става во сад за салата.
 2. Се додава сечен домат на коцки, па ронето исрење.
 3. Се лупи и сече авокадото и се додава.
 4. Се сече и сланината на коцки и се става, откако кратко ќе ја запрќите на тава.
 5. Се става сол, оцет и масло, се меша и служи.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории