Велигденска погача: Меко тесто дури и по неколку денови

Велигденска погача: Меко тесто дури и по неколку денови

Одличен предлог за преубава Велигденска погача.

Состојки:

  • 850-100 гр брашно
  • 40 гр свеж квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица сол
  • 4 жолчки
  • 1 јајце
  • 50 мл масло
  • 1 павлака
  • 500 гр млако млеко

Начин на подготовка:

  1. Активирајте квасец и потоа додајте ги сите состојки. Замесете глатко тесто па оставете да нарасне. Потоа правете облици. Премачкајте ја погачата со жолчка, посипете со сусам и чиа и печете на 180 степени 30-35 минути.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

https://youtu.be/Q4dXfwcaTLY

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки