Домашни кекси од 3 состојки: Вкусен десерт од банана и чоколадо

Домашни кекси од 3 состојки: Вкусен десерт од банана и чоколадо

Многу вкусни домашни кекси…

Состојки:

  • 2-3 зрели банани
  • 150 гр овесни снегулки
  • 50 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Бананите испасирајте ги со вилушка или миксер. Додајте снегулки и чоколадо и состојките добро измешајте. Обложете тепсија со хартија за печење и со лажица вадете од смесата па редете.

     

  2. Печете во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути, додека не поруменат. Оставете ги да се изладат, а потоа ставете ги во сад со поклоп или кеса.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки