Сода Бикарбона – Евтин лек коj решава безброј маки

Сода Бикарбона – Евтин лек коj решава безброј маки

Сода бикарбона – Ова е едно име кое е решение за безброј проблеми и болести во телото.
Оваа евтина и достапна намирница помага ако се внесе во мали количини, или пола лажиче дневно.
Таа ја балансира киселината во телото, помага за надуеност, болки, грчеви и гасови во стомакот и желудникот.
Помага ипри настинки, грип и вируси, се бори со инфекции, помага и за уринарниот тракт и неговото здравје.
Добра е за регенерација на кожата и слузокожата.
Ова се придобивките од неа и проблемите кои може да ги создаде, но секако секое лекување треба да се спроведува во консултација со вашиот лекар.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки