Ситни акни по телото – Знак дека ви недостигаат овие витамини

Ситни акни по телото – Знак дека ви недостигаат овие витамини

Ако ви се појавуваат ситни точки на образите, бедрата и рацете, како мали акни, тоа може да биде знак дека ви недостигаат витамини.
Тоа се ваните витамини А и Д.
За да ги вратите, треба да јадете суво овошје, бадеми, ореви, ленено семе.
Јадете и моркови, црвени пиперки и компир.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки