Две билки за мирен сон и борба со стресот – За мирни денови и мирен сон

Две билки за мирен сон и борба со стресот – За мирни денови и мирен сон

Ако сакате да се смирите и да спиете како бебе, тоа е возможно со чај кој опушта и помага да спиеме лесно.
Лавандата е билка за опуштање на телото и мозокот, смирување нервоза, анксиозност и стрес, за олабавување и за смирување.
Помага и при депресија, а се што ви треба е мешавина од лаванда и камилица, од што се зема една лажичка и се става во 3 децилитри врела вода. Се остава 10 минути, се цеди и пие навечер.
Ќе почувствувате како ви се смирува телото и ќе спиете мирно.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки