Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Хит јогурт салата, често ќе ја правите!

Состојки:

  • 250 гр тестенини
  • 100 гр кашкавал
  • 100 гр шунка
  • 1 варен морков
  • 6 корнишони
  • 1 кисела пиперка
  • 500 мл јогурт
  • 100 гр мајонез

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки